Kolejne sukcesy młodych pływaków - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejne sukcesy młodych pływaków

16 medali zdobyli pływacy tarnowskiej „Unii”, na imprezie „Pływacka Sobota”, która odbyła się w Zabierzowie. Reprezentanci „Jaskółek” do Tarnowa wrócili z 7 złotymi, 4 srebrnymi i 5 brązowymi krążkami.

Wśród 11-latków, dwa złote krążki wywalczył Miłosz Jarmułka, na dystansach 50 metrów stylem dowolnym i motylkowym. Agnieszka Grabczyńska zdobyła złoto i brąz na 50 m st. motylkowym i 100 m st. zmiennym. Żaklina Kozioł zdobyła złoty i srebrny medal na 50 i 200 m st. dowolnym. Dwa złote przypadły sztafetom 4x100 m stylem dowolnym dziewcząt (A.Grabczyńska, N.Klaper, S.Tutunciu i Ż.Kozioł) i chłopców (M.Jarmuła, K.Holda, G.Piwowarski i Adrian Szwed). Miejsca pozostałych tarnowian: Sara Tutunciu - druga (50 m st. motylkowym), Karol Hołda – pierwszy (100 m st. klasycznym), Adrian Szwed brązowy (100 m st. zmiennym).

W kategorii 12-latków dwa brązowe medale zdobył Krzysztof Misterka na dystansie 50 m st. dowolnym i 100 m st. klasycznym. Magdalena Szmulik była druga na 100 m st. klasycznym a Barbara Rutka trzecia na dystansie 200 m st. dowolnym. Wśród 13-latków startująca na nietypowym dla siebie dystansie 200 m st. grzbietowym Maja Klich poprawiła swój rekord życiowy i wywalczyła srebrny medal.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejCiepłe mieszkanieTarnów.pl miesięcznik miejski